“Korkunç olayların sahnesi olduğuna inanmak, neredeyse imkânsız”

14 Temmuz 2015

Çanakkale Kara Savaşlarının 100. Yıl dönümü törenlerine katılan İrlanda cumhurbaşkanı Michael D.Higgins, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’a teşekkür etti.
İrlanda Cumhurbaşkanı Michael D.Higgins Vali Ahmet Çınar’a gönderdiği teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“ 1915 savaşlarının 100. Yılı anmak amacıyla yakın zamanda ilinize yapmış olduğum ziyarette eşim Sabina ve şahsıma göstermiş olduğunuz sıcak karşılama ve misafirperverlik için size ve Çanakkale halkına teşekkür etmeliyim.

Bu ölçekte bir olayın bir şehir üzerine çok büyük miktarda iş yükü getirdiğinin bilincindeyim ve polis ve güvenlik personelinizin tüm katılımcılara yardım etme hususunda mükemmel iş ortaya çıkardıkları için takdirlerimi ifade etmem gerekiyor. Biz aynı zamanda anma törenleri için gelen bu kadar büyük heyetlerden rahatsız edilen Çanakkalelilerin sabır ve hoşgörüsünü de takdir ediyoruz. Çanakkale bölgesini görme fırsatını elde ettiğim için büyük keyif aldım ve Çanakkale’nin doğal güzelliğini çok takdir ettim. Böyle güzel bir coğrafyanın yüz yıl önce korkunç olayların sahnesi olduğuna inanmak neredeyse imkânsız.

Benim yine Commonwealth Savaş Mezarlıkları Komisyonunun ve anıtlar ile mezarlıkların korunmasından sorumlu diğer kuruluşların çalışmalarına sürekli mükemmel destek veren Çanakkale Vilayetine de takdirlerimi (övgülerimi) ifade etmem gerekiyor. Saygılarımla “

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir