KOSGEB – ÇTB İşbirliği Devam Ediyor

11 Aralık 2012

Çanakkale Ticaret Borsası & KOSGEB işbirliği ile 07-17 Ocak 2013 tarihlerinde 30 girişimciye yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin 3. Etabı başlıyor.

Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ve KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel tarafından 3.Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı protokolü imzalandı.

Genel Sekreter Sevcan Elver iki kez gerçekleştirdiğimiz projede çok fazla başvuru olduğu ve en fazla 30 kişilik girişimciye eğitim verilebildiğinden dolayı girişimcilerimizi mağdur etmemek onların da KOSGEB Girişimcilik Desteklerinden faydalanmalarını sağlamak için bu projeyi tekrar gerçekleştirme kararı aldıklarını belirtti. Elver, ayrıca bu programın amacının Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması ve Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi olduğunu belirtti.

Ayrıca bu program ile girişimciliği özendirmek ve eğitimi tamamlayan girişimcilere “hibe destek” ile itici bir rol üstlenmeyi amaç edinildi. Eğitim programında öncelikle başvurular arasından 3 kişilik komisyondan oluşan seçici kurulun belirleyeceği 30 girişimci adayın eğitimlerine başlanacak. 30 girişimci adayına Çanakkale Ticaret Borsası tarafından. Çanakkale Ticaret Borsası toplantı salonunda Girişimcilik konusunda Uzman Barış Göker tarafından iş fikri geliştirme, iş planı kavramı ve ögeleri(pazarlama, üretim, yönetim, finans), iş planı hazırlaması gibi stratejik bilgilerin yer alacağı ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel ise; “Çanakkale Ticaret Borsası ile üçüncü kez bir arada “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’nın 3.Etabını” düzenlemekten çok memnunuz. Çanakkale Ticaret Borsası işbirliğimiz ile girişimcilerimiz eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldılar ve iş planlarını Müdürlüğümüze sundular. 3.etap ile ilgili protokolümüzü de imzaladık. Girişimci adaylarımıza her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Çanakkale Ticaret Borsası ile yaptıkları işbirliği nedeniyle teşekkür eden KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini ilçelerimizde yapmak istediklerini, ilçelerimizdeki Meslek Kuruluşlarından da işbirliği talebi beklediklerini söyledi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir