Koza Gençlik Derneği: Avrupa’ya Açılan Ücretsiz Kapı

10 Nisan 2015

Çanakkale Koza Gençlik Derneği Avrupa Gönüllü Hizmet Projesi kapsamında hazırlanan sosyal içerikli bir proje kapsamında Çanakkaleli gençleri Avrupa’ya gönderiyor. Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında Bulgaristan ve Makedonya’ya gidecek gönüllü gençler arıyor.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği, çocukların ve gençlerin sosyalleşmesini sağlamak; bunu yaparken de eğlenmeyi ve eğlendirmeyi ilke edinmiş bir oluşumdur. Dernek yerelde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllü etkinlikler dışında yurtdışına da yüzlerce genci gönderiyor.

Peki, nedir bu ücretsiz programlar? Kim düzenliyor? Ne ödeniyor?
Avrupa Gönüllü Hizmeti, istediğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dâhilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize açıktır. Bunun dışında hiç bir şart aranmamaktadır. (yabancı dil bilgisi, üniversite eğitimi vs.) Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar.

Program hakkında daha fazla detaylı bilgi için; http://cnkkle.in/agh

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir