Koza Gençlik Derneği’nde Ücretsiz Atölyeler Başladı

Koza Gençlik Derneği’nde Ücretsiz Atölyeler Başladı
23 Ekim 2017

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından bir gelenek haline getirilen ve her dönem ücretsiz olarak gençlere sunulan atölyeler bu dönemde de başladı ve yoğun ilgi görüyor. Sekiz haftalık planlar dahilinde yapılacak atölyeler için toplamda 313 genç 524 başvuruda bulundu.

Bu dönem Almanca Atölyesi, Fransızca Atölyesi, İtalyanca Atölyesi, İngilizce Konuşma Kulübü, Satranç Kulübü ve Sinema Kulübü olmak üzere altı farklı imkan Çanakkale’de yaşayan her yaştan insana sunulmakta.

Atölyelerin tamamen dernek gönüllüleri tarafından hazırlandığını belirten Koza Gençlik Derneği Atölyeler Sorumlusu Gökhan Ekdi, amaçlarının gençlere özellikle öğrencilere maddi bir yükümlülük getirmeden hem bir şeyler öğrenebilecekleri, hem eğlenip sosyalleşebilecekleri bir ortam yaratmak olduğunu belirtti. Özellikle İngilizce Konuşma Kulübü’nün aldığı yoğun ilgiye değinen Ekdi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Maalesef bu ülkemizin kanayan yaralarından bir tanesi, ilkokuldan eğitim hayatının sonuna kadar her vatandaşımız bir dil eğitimi alıyor fakat öğrenilenleri pratiğe dökecek ortam bulamadıkları için öğrenilenler de zamanla unutuluyor, unutulmasa bile konuşurken insanda özgüven eksikliği ortaya çıkıyor. İngilizce Konuşma Kulübüne elimizden geldiğince genç arkadaşımızı dahil edip bu sorunun çözümüne bir nebze de olsa katkı sağlamak, bunu eğlenerek ve öğrenerek yapmak bizi mutlu ediyor.
Atölyeler her hafta Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Yalı Hanı ikinci katında bulunan dernek ofisinde gerçekleştiriliyor. Siz de kendinizi geliştirmek, sosyalleşmek ve eğlenmek istiyorsanız Çanakkale Koza Gençlik Derneği Ofisi’ni Pazar günleri hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir