Küçükkuyu, Dünya Rekoruna Hazırlanıyor

15 Temmuz 2010

Milli dalgıç ve dalış rekortmeni Devrim Cenk Ulusoy, kendisine ait olan 83 metrelik dünya serbest dalış rekorunu 1 Ağustos’ta tekrar kırmak için Küçükkuyu’da idmana başladı.

Devrim Cenk Ulusoy, daha önce İtalyan Umberto Pellizari’ye ait olan 80 metrelik serbest dalış rekorunu, 2008 yılında Antalya’nın Tekirova beldesinde 2 dakika 24 saniyede 83 metre 10 santim derinliğe dalarak Pellizari’nin elinden aldı. Küçükkuyu Belediyesi ve Kale Grubu’nun sponsorluğunda beldenin 3 mil açığında 1 Ağustos günü dalarak kendisine ait olan rekoru 85 metreye çekmeyi planlayan Ulusoy, yeni bir başarıya imza atmak için var gücüyle çalışıyor.

Yeni bir dünya rekoruna adını Küçükkuyu’da yazdırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Devrim Cenk Ulusoy, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ı da makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Küçükkuyu Belediyesi ve Kale Grubu’nun sponsor olduğunu, bir Çanakkaleli olarak rekoru Çanakkale sınırları içinde kırmak istediğini söyleyen Ulusoy, “Fırat İşeri’nin sahibi olduğu “Bordo” isimli tekneyle dalacağım bölgede 2 saati dalış olmak üzere toplam 7 saat çalışıyorum. 1 Ağustos’taki rekor denememizi festival havasında gerçekleştirerek inşallah dünya rekorunu Küçükkuyu’da kıracağız” dedi.

Ulusoy, ilk alıştırmasında tek nefeste 81 metre derinliğe ulaştı. Küçükkuyu’nun 8 mil açığında idmana devam eden Devrim Cenk Ulusoy, önce bir saat boyunca kafes açma ve nefes antrenmanı yaptı. Daha sonra dalış kıyafetlerini giyen Ulusoy antrenmanına deniz içinde devam etti. Önce 20 metre dalıp su içinde bekleyen sporcu, daha sonra paletlerini giyip 95 metre derinlikte duran idman platformuna yaklaşmaya çalıştı. Ulusoy, ilk antrenmanda daha ikinci dalışta 81 metre derinliğe indi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir