Küçükkuyu’da Elektirik Sorunu Bitiyor

27 Ekim 2008

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde başlatılan havai hatların yer altına alınma çalışmalarının tamamlanmasıyla bölgenin elektrik sorununun tümüyle giderileceği açıklandı.

E-87 Karayolunun alt kısmında başlatılan enerji hatlarını yer altına alma çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini belirten Küçükkuyu Belediye Başkanı Yusuf Aksoy, “Yapılan bu çalışma turizm beldesi olan Küçükkuyu’nun görünümünü de güzelleştirecek. Ayrıca ilave edilen 8 trafo ile voltaj düşmeleri ve elektrik kesilmemeleri de anılarda kalacak” dedi.

Elektrik hatlarının yer altına alma çalışmalarını yürüten şirket sahibi İbrahim Kayak ise beldeye 8 adet beton köşk tipi yeni trafo binası kurulduğunu belirterek, “Yeni hattın binalara bağlanmasıyla çalışmalar sona erecek. Ayrıca beldenin bütün aydınlatma direkleri de galvaniz direklerle değiştirilecek. Konulacak 200 pano ile evlere elektrik dağıtımı yapılacak” dedi.

AK Parti Belde Başkanı Salih Kocapınar ise elektrik hatlarında yaşanan sorunların Küçükkuyu’nun en büyük sıkıntılarında biri olduğunu belirterek, “Bu sebeple ilk olarak Mıhlı bölgesinin ihaleye verilmesini sağladık. Mıhlı bölgesi bitmek üzereyken şimdide Küçükkuyu merkezin yer altı şebekesinin Dünya Bankası projesi kapsamına alınmasını sağladık. Başlatılan çalışmaların yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Böylece beldemiz elektrik konusunda büyük bir rahata kavuşacak. Yolun üst tarafının da ihale kapsamına alınması için çalışmalarımız devam ediyor. Başkan Aksoy ile önümüzdeki günlerde Ankara’ya gidip bu konuda girişimlerde bulunacağız” dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir