Küçükkuyu’da Erol Evgin Anfitiyatrosu, Erol Evgin Konseriyle Açıldı

24 Haziran 2011

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde belediyenin sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerinde kullanmak amacıyla yaptığı anfi tiyatro Erol Evgin konseri ile açıldı.

Küçükkuyu Erol Evgin Kültür Merkezi’nin açılış programı ilk olarak belediye binasının önünden kortej yürüyüşü ile başladı. İzmir Karşıyaka Belediye Bandosu eşliğinde anfi tiyatronun bulunduğu Gökçetepe Mahallesi’ne kadar Türk Bayrağı ile yürüyen protokol ve halk tiyatroyu tıklım tıklım doldurdu. Anfi tiyatrodaki tören ise Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Erol Evgin, Mandomados Eski Belediye Başkanı Stefanors Apostolou ve Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın birlikte açılış kurdelesini kesmesi ile başladı. “Sanata ve Sanatçıya Saygı” sloganıyla hizmete sunulan Erol Evgin Kültür Merkezi’nin açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cengiz Balkan, belde ile ilgili hayallerinin bulunduğunu belirterek, “Uzun süredir bu hayallerimi yerine getirebilmek için sabırla bugünleri bekledim. Sizlerin katkısı ile bu göreve seçildikten sonra bu hayallerimi bir bir yerine getirmenin haklı gurur ve onurunu yaşıyorum. Geçtiğimiz yıl 9 Ağustos 2010 tarihinde bu anfi tiyatromuzun temel atma töreninde de yine siz değerli dostlarımın ve kıymetli hemşerilerimin büyük katılımıyla bir şölen havasında bu etkinliği yapmıştık. İşte bu kadar kısa zaman içerisinde, bizler söz verdiğimiz gibi bugün yine sizleri de katılımıyla ve yine şölen havasında anfimizin açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ardından “Söyle Canım” şarkısı ile sahneye çıkan Erol Evgin vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. 42 yılık sanat hayatında ilk defa bir mekana adının verildiğini belirten ünlü sanatçı Erol Evgin ise, “Bu benim hayatım boyunca yaşayacağım çok büyük bir onur” dedi. Evgin daha sonra “Ben İmkansız Aşklar İçin Yaratılmışım”, “İşte Öyle Bir Şey”, “Mevsim Sonbahar”, “Ah Bu Hayat Çekilmez” gibi sevilen şarkılarının yanı sıra yeni çıkan “Gözbebeğim Sen Çok Yaşa” isimli albümünden de şarkılar seslendirdi. Sahnede kaldığı 2 saat boyunca vatandaşlara fıkra ve anılarını anlatarak içten tavırlarıyla herkesin gönlünü fetheden Erol Evgin’e Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan bir teşekkür plaketi ve çiçek verdi. Şarkılara eşlik eden Küçükkuyulular tarafından ayakta alkışlanan Erol Evgin’in konseri havai fişek gösterileri ile son buldu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir