Küçükkuyu’da Minikler Emeklerini Sergiledi

29 Haziran 2009

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde hizmet veren ?Hamiyet-Ferudun Sözen Sevgi Evleri?nde kalan çocukların yılsonu nedeniyle hazırladıkları Resim Sergisi ve eğlence günü büyük ilgi gördü.

Yuvada yaşayan 90 civarındaki çocuğun öğrenim yılı içinde hazırladığı yüzlerce resmin de sergilendiği etkinlik, Müdür Gündüz Bağcı?nın yaptığı konuşma ile başladı. Bağcı, Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu olarak koruma ve bakımını üstlendikleri bütün çocuklara yönelik Türkiye genelinde ciddi çalışmalar yapıldığını belirterek, ?Bu çalışmaların en önemlilerinden biri de Sevgi Evleri?dir. Burada 2006 yılından buyana 100 yavrumuza resmi kurum havasında değil, gerçek bir ev havasında özveri ve sevgi ile en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Yorucu bir eğitim-öğretim yılını geride bıraktığımız bu günde yıl boyunca yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi sergilemek ve sizlerle paylaşmak üzere burada bulunmaktayız. Hamiyet ve Fernur Sözen hanımefendilere ve diğer bağışçılarımıza şükranlarımızı sunarak çocukların yetiştirilmesinde emeği olan bakıcı annelerimizi de yürekten kutluyorum? dedi.

Kurum bağışçısı Fernur Sözen de yaptığı konuşmada çok yakında Ferudun Hamiyet Sözen Huzurevinin de hizmete gireceğini belirtti. Daha sonra sahneye çıkan miniklerİN sergiledikleri oyunlar büyük beğeni topladı. Etkinlikte ayrıca yılın görevli annesi seçilen Zeynep Ünal?a ise plaket verildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • AYFER AYDINDAĞ
    11/02/2010 11:03

    FERNUR SÖZENLE 1 HAFTALIK SEYAHATIM OLDU ONUN GİBİ HAYIRSEVER ALÇAK GÖNÜLLÜ MÜKEMMEL BİR İNSANLA TANIŞMIK OLMAK GURUR VERİCİ YAPTIKLARINI İNT DEN OKUDUM BU DİĞER İNSANLAR İÇİN DE TEŞVİK EDİCİ İMRENDİRİCİ BİR DURUM NE MUTLU ONA GENÇ YAŞTA BÖYLESİNE HİZMETLER VERMİŞ ECZACI AYFER AYDINDAĞ

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir