Küçükkuyu’da Örnek İşyerlerine Ödül

22 Haziran 2009

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde belediyenin oluşturduğu komisyon, temiz ve düzenli olan işyerlerini beyaz bayrak ve teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.

Yapılan denetimlerde örnek işyeri olarak gösterilen Filika Cafe Bar sahibesi Filiz Talipoğlu?na teşekkür belgesini ve bayrağını Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan verirken, Damlıca Zeytinyağı İşletmecisi Mehmet Ok?un ödülünü Belediye Meclis Üyesi Seher Sözen; Şen Baba Restaurant sahibi Mehmet Şen?in ödülünü ise Küçükkuyu Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Burnaz verdi.

Beldede düzenlenen törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cengiz Balkan, bir yandan eksikliği bulunan işyeri sahiplerini uyarırken, diğer yandan da özen gösterip örnek işyeri olmayı hak eden esnafları ödüllendirmeyi düşündüklerini belirterek, ?Bu sebeple zabıta ve veteriner hekimden oluşturduğumuz bir komisyon beldemizdeki gıda maddesi üreten ve satan işyerlerinde denetlemeler yaptı. Yapılan kontrollerde bazı işletmelerde eksiklik olduğu tespit edilip uyarılırken, üç işyerinde ise bizim isteğimizin üstünde normları yakaladılar. Bizde bu sebeple belediye başkanlığı olarak güvenli gıda satılan bu örnek işyerlerini ödüllendirmek istedik. İnşallah bu işyerleri diğer esnaflara da örnek olur ve Küçükkuyu bu konuda gıda üretim ve satımı konusunda örnek bir kaliteyi yakalar? dedi.

Ödül olarak aldığı bayrağı işyerin asan Filika Cafe Bar işletmecisi Filiz Talipoğlu ise böyle bir ödülü kazanmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, ?Bu ödülü hak ettiğimi düşünüyorum. Temizliğe ve düzene büyük itina gösteriyoruz. Bunun diğer esnaflara da örnek olmasını istiyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir