Küçükkuyu’nun Tepe Mahallesinde Sağlık Evi Sevinci

Küçükkuyu’nun Tepe Mahallesinde Sağlık Evi Sevinci
07 Kasım 2009

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde masraflarını Yazgülü ve Ali Kavruk çiftinin karşıladığı Gökçetepe Sağlık Evi, Belediye Başkanı Cengiz Balkan?ın kurdeleyi kesmesiyle hizmete girdi.

Sahil mahallesindeki sağlık evinden sonra, Gökçetepe Sağlık Evi de vatandaşların yoğun katılımı ile hizmete girdi. Daha önce muhtarlık binası olarak bilinen mekan yıkılıp 34 gün içinde mahallenin ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa edilip kullanıma hazır hale getiren Kavruk çifti, ?Biz var olduğumuz müddetçe sağlık evinin bakımı ve bütün bakım masraflarını ailece karşılayacağız? dedi.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ise hiçbir beklenti ve reklam yapmadan mütevazı bir şekilde bu tesisi yapan ve isminin bile konulmasını istemeyen Yazgülü ve Ali Kavruk çiftine teşekkür ederek, ?Şimdi sırada Mıhlı mahallesi var. En kısa zamanda burada da bir sağlık evi oluşturup sağlık hizmetini vatandaşlarımızın ayaklarına götürmek istiyoruz. Ben burada bu ocağın açılmasında emeği geçen bütün aileye teşekkür ediyorum? dedi.
Hemşire Derya Şen?in görev yapacağı Belediye Sağlık Evi 40 metrekareden oluşuyor. Sağlık evinde mesai saatleri içinden enjeksiyon, pansuman, tansiyon ölçümü, serum takma ve şeker ölçümü gibi tıbbi hizmetler veriliyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir