Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Kros Ligi Çanakkale’de

01 Ekim 2014

Atletizm Federasyonu’nun 2014 faaliyet programında yer alan kış sezonu “Küçükler-Yıldızlar Kros Ligi” 1. kademe yarışmaları 12 Ekim 2014 tarihinde Çanakkale’de yapılacak. Balıkesir caddesi- Kordon boyu parkurunda yapılacak olan yarışmaya 10 ilden yaklaşık 200 sporcu katılması bekleniyor.

Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi yarışmaları üç (3) kademe ve bir final yarışması olarak düzenlenecek. Yarışmaların 1. ve 2. kademesinde elde edilen takım puanları 3. kademeye taşınacak olup 3. kademe sonunda kategorilerinde toplam puanda ilk üç sıralamaya giren takımlar final yarışmasına katılma hakkı elde edecekler. Final yarışması aynı zamanda Türkiye Şampiyonası olarak değerlendirilecek.
Takımı olmayıp da ferdi olarak yarışmaya katılacak sporcular 3 kademede yarışıp ilk 4 sıralamayı elde eden sporcular final yarışmasına katılma hakkı elde edecekler.

Tüm atletizm kulüplerine açık olan Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi yarışmalarında yaş kategorileri ve mesafeleri şöyle;

Yaş kategorileri;
Küçükler kategorisi: 1999, 2000,2001 doğumlular (daha küçükler doğumlular yarışamaz),
Yıldızlar Kategorisi: 1997,1998 doğumlular olup küçükler kategorisindeki sporcular yıldızlar kategorisinde yarışamazlar.

Yarışma Mesafeleri;
Küçük Kızlar: 1.5 km
Küçük Erkekler: 2 km
Yıldız Kızlar: 2 km
Yıldız Erkekler: 3 km

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir