Kumkale Balıkçı Barınağı İlgi Bekliyor

09 Ekim 2008

Çanakkale merkeze bağlı Kumkale beldesinde 22 yıl önce yapılan balıkçı barınağının çöken giriş kısmının yeniden yapılmaması tepkiye sebep oluyor.

Kumkale Belediye Başkanı Süleyman Erte, 22 yıl önce yapılan balıkçı barınağının giriş kısmının dalgaların da etkisiyle çöktüğünü belirterek, ?Balıkçı barınağımız Çanakkale Boğazı girişinde ilk liman olma özelliğine sahip. Bu sebeple boğaza giriş yapan çok sayıda tekne öncelikli olarak bizim barınağa sığınıyor. Ancak ne var ki, yıllar önce yapılan barınağımızın giriş kısmının poyraza açık olması sebebiyle dalgakıranın büyük kısmı çöktü. Bir süre önce yaşanan fırtınada da burada barınan 4-5 tekne batarak parçalandı. Bir süre önce burada Demiryolu Liman Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü’ne (DLH) bağlı ekipler dip tarama ve derinleştirme çalışması yaptı. Fakat bu yeterli değil. Bu girişte çöken giriş kısmının yapılmasını ve bu limanın güvenli hale getirilmesini istiyoruz? dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Erte, Çanakkale Boğazı?na giriş yapan gemilere hizmet veren Sahil Sıhhiye botlarının bir süre sonra bu bölgede çalışma yapılacağını da belirterek, ?Bu konuda Sahil Sıhhiye yetkilileri ile protokol imzaladık. Gemilere sağlık hizmeti verecek botlar bizim Kumkale balıkçı barınağında barınacak. Onlar açısından da çok faydalı olacak bu çalışmamızın daha güvenli hale gelebilmesi için liman girişinin en kısa sürede düzenlenmesi şart? dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir