Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kurbanlıklar Elde Kaldı

Kurbanlıklar Elde Kaldı

Bütün Türkiye ve İslam aleminde olduğu gibi Çanakkale’de de coşku içinde kutlanan Kurban Bayramı, kurban satıcılarını mutlu etmedi.

Geçtiğimiz yıllara göre bu yılki kurban satışlarının önemli ölçüde azaldığını belirten satıcılar, “Geçtiğimiz yıla göre bu yılki fiyatlar makul seviyede olmasına rağmen alıcı olmadığı için çok sayıda hayvan elimizde kaldı. Bayramın ilk günü bir hareketlilik yaşandı. Ancak o da öğleden sonra tamamen sona erdi. Bayramın diğer günlerinde de satışlar umduğumuz gibi olmadı. Çok sayıda yetiştirici hayvanlarını alıp köylerine geri döndü. Bu yıl çok zarar ettik” dedi.

Öte yandan, Çanakkale’de geçtiğimiz yıla göre bu yıl hayvan satış ve kesim yerinde durgunluk yaşanıyor. Çok sayıda hayvan satıcısı müşteri bulabilmek için beklerken, kesim yerlerinde de kesilecek hayvan olmaması sebebiyle sakinlik yaşanıyor.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir