Kütahya ve Çanakkale Ticaret Borsalarından Ortak Toplantı

13 Mayıs 2015

Kütahya Ticaret Borsası Çanakkale zaferinin 100. Yılı nedeniyle Çanakkale’ye düzenlediği inceleme gezisi kapsamında Çanakkale Ticaret Borsası ile ortak toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ev sahipliğini yapan Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu, Meclis Üyesi Melih Gündoğdu ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu.

Kütahya Ticaret Borsasını temsilen ise Meclis Başkan Yrd. İrfan Toker, Yönetim Kurulu Sayman Üye Hakan Karaaytaç, Meclis Üyeleri Celal Çelik, Ünal Kahraman, İsmail Çavdar, Ali Doğanay, H.İbrahim Özel, Hüseyin Sarıdaş, Ümran Özbay, Genel Sekreter Yasemin Yol olmak üzere Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan bir heyet toplantıda hazır bulundu.

“Aynı Ruh, Aynı Heyecan” kapsamında gerçekleştirilen ziyarette konuşma yapan Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İbrahim Durmaz; “Toprağın vatan olduğu, eşsiz bir zafer yazılan bu kutsal topraklarda, tarihi değiştiren destanın 100. Yılındayız. Çanakkale, Milli mücadele ruhunun ve kadrosunun doğduğu yerdir. Çanakkale Türk milletinin dirilişi, Türkiye Cumhuriyetinin de önsözüdür. Çanakkale, bu necip milletin dünyaya, savaşta bile ahlakın olduğunu öğrettiği yerdir. Anadolu’nun evlatları hem savaştılar, hem insanlığı, hem de erdemi öğrettiler. Süngüleri sanki kalemdi. Bizim Milletimiz kadar düştüğü yerden kalkmasını bilen, esarete alışık olmayan, öldü zannedilirken yeniden dirilen başka millet yoktur. Bunun en son örnekleri Çanakkale Zaferi’nde ve İstiklal Savaşında dünyaya ispatlanmıştır. Kahraman Mehmetçikleri rahmetle, saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Ev sahibi Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salamon Halyo konuşmasında, “2015 hem Çanakkale hem de ülkemiz için çok özel bir yıl. Destansı bir zafer olan Çanakkale zaferimizin 100. Yılında istedik ki tüm borsalarımızla Çanakkale’de buluşalım. Borsa olarak da bizler ülkemizdeki kardeş borsalarımızı ilimize 2015 yılında davet ettik. Müşterek gündemli toplantılarını Çanakkale’de yapmalarını istedik. Tüm dünyaya barış mesajlarının verildiği Çanakkale’mizde bizleri ziyaret etmeniz çok anlamlı ve önemlidir” dedi.

Halyo, Kütahya Ticaret Borsası dostlarımızı Çanakkale’de ve Borsamızda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, Borsa faaliyetleri, projeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda, Kütahya Ticaret Borsası üyelerinin sektöründe gelişmeleri için uygun ortamlar hazırlamak ve bölgenin ekonomisini geliştirmek amacıyla firmalar ile ilişkilerini ve işbirliklerini güçlendirmek adına Çanakkale Ticaret Borsası üyeleri ile ikili görüşmeler yapıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir