Kutlu: “Sizleri Sokak İftarlarımıza Bekliyoruz”

Kutlu: “Sizleri Sokak İftarlarımıza Bekliyoruz”
13 Temmuz 2013

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu Ramazan Ayı’nda İstanbul teşkilatı ile ortaklaşa düzenledikleri sokak iftarları programı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Muzaffer Kutlu, sokak iftarları hakkında yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Sevgili hemşerilerimiz;
Ramazan ayı Allah’ın rahmetinin müminlere bol bol sunulduğu, mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı bir maneviyat mevsimidir. Ramazan ayı, İslam’da rahmetin, bereketin, bolluğun ve paylaşımın ayıdır. Bu nedenle AK Parti Çanakkale teşkilatı olarak İstanbul teşkilatı ile ortaklaşa düzenlediğimiz sokak iftarlarımızı bu yılda gerçekleştiriyoruz.
İlk olarak Ramazan ayının 5. gününde 13 Temmuz tarihinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda, 98 yıl önce ramazanı yaşayan, sahur yapamadan, iftar yapamadan oruç tutmuş, birçoğu da oruçlu olarak şehit olmuş atalarımızın huzurunda, o günleri unutmadığımızı göstermek ve unutturmamak için şehitlik iftarı düzenleyeceğiz. Ardından;
14 Temmuz pazar günü Cumhuriyet Meydanında,
15 Temmuz pazartesi günü Kordon boyu Truva atı önünde,
16 Temmuz salı günü Gelibolu ilçemizde de geleneksel hale gelen sokak iftarlarımızı düzenleyeceğiz.
Kardeşlik ve beraberliklerin güçlendirilip pekiştirilmesine vesile olan bu mübarek günlerde bir arada olabilmek, aynı sofralarda orucumuzu açabilmek adına sizleri iftarlarımıza bekliyoruz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir