Kuyumcunun 1 Tonluk Çelik Kasasını Çaldılar

11 Ocak 2011

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bir kuyumcu dükkanına giren hırsızlar, içinde altın, döviz ve paraların bulunduğu yaklaşık 1 ton ağırlığındaki çelik kasayı çalarak kayıplara karıştı.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ilçe merkezinde B.S.’ye ait iş yerine gece yarısı gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, ilk önce güvenlik kamerasını sökerek alarmı etkisiz hale getirdi. Ardından kepenklerle dış kapının camını kıran şahıslar, içinde altın, döviz ile paraların bulunduğu yaklaşık 1 ton ağırlığındaki çelik kasayı bir araca yükleyip kaçtı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülürken, çalınanların değeri ile ilgili araştırma devam ediyor.

KUYUMCU SOYGUNUNDA 600 BİN TL’LİK ALTIN ÇALINDI

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde gece yarısı bir kuyumcu dükkanından çalınan 1 tonluk çelik kasa içindeki altın ile paranın toplam değerinin 600 bin TL olduğu öğrenildi.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ilçe merkezinde bulunan B.S’ye ait iş yerine gece gelen kimliği belirsiz 3 kişi ilk önce güvenlik kamerasını sökerek alarmı etkisiz hale getirmiş, ardından da kepenklerle dış kapının camını kırdıktan sonra içinde altın, döviz ile paraların bulunduğu yaklaşık 1 ton ağırlığındaki çelik kasayı bir araca yükleyip kaçmıştı.
Olayın ardından inceleme başlatan emniyet birimleri 10 plakalı araçla kaçan kimliği belirsiz 3 kişiyi arama çalışmalarını sürdürürken alınan 1 tonluk kasanın içinde ise 9 kilogram altın ile para ve döviz bulunduğu, bunun değerinin de 600 bin TL’yi geçtiği öğrenildi.

Olayla igili tahkikat sürdürülüyor.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir