Lapseki Belediyesi Okul Kütüphanelerini Zenginleştiriyor

24 Mart 2011

Lapseki Belediyesi Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında belediye sınırları içersindeki ilköğretim ve liselerin kütüphanelerine kitap hediye etti.

Belediye Meclis Üyeleri Arif Turutürk ve Hayriye Süer ile birlikte ilk olarak İsmail Baykut İlköğretim Okulu?na gelen Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, Okul Müdürü Zeynep Akın’a Kütüphane Haftası dolayısıyla Turgut Özakman ve Ahmet Kaşıkcı’nın kitaplarından oluşan 11 kitabı hediye etti. Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, yaptığı acıklamada Lapseki Belediyesi olarak sosyal belediyecilik kapsamında daha önce de ilçedeki kıraathanelere kitap hediye ettiklerini belirterek, “Şimdi de belediyemiz sınırları içindeki ilk ve orta öğretim okullarımızın kütüphanelerine bu kitapları hediye ediyoruz. Amacımız bütün vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını geliştirmek” dedi.

Okul Müdürü Zeynep Akıncı da Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim?e böyle bir etkinlikten dolayı teşekkür etti. Daha sonra Lapseki Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ne geçen Belediye Başkanı Ekim, Lise Müdürü Durmuş Yaylacı’ya da kitapları hediye etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir