Lapseki’de Ev ve İş Yerleri Sular Altında

12 Eylül 2009

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış, bazı ev ve iş yerlerinin bodrum katlarını su basmasına neden oldu.

Gece başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak yağmur, ilçe içinden geçen Çınarlı Deresi’nin belirli bölgelerde taşmasına sebep oldu. Dere kenarında bulunan Hacı İsmail Efendi Camii’nin bahçesi ile giriş kısmını su bastı. Yağmur ilçe merkezinde çukur kesimlerde de su baskınlarına sebep oldu. İskele Meydanı’nda bulunan Devlet Hastanesi’nin zemin katındaki yemekhane ile depo bölümü sular altında kalırken, Cumhuriyet Mahallesindeki bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarını da su bastı. Ev ve iş yerlerinde mahsur kalan vatandaşlar ise belediyeye ait vidanjörlerin suları boşaltması sonucu bulundukları yerden çıkabildi. Bu arada evlerin bahçelerinde bulunan kulübelerdeki hayvanlar ise vatandaşlar tarafından kurtarılarak güvenli yerlere götürüldü.
Ev ve iş yerleri sular içinde kalan vatandaşlar, sabah başlayan şiddetli yağışın çok etkili olduğunu belirterek, “İstanbul’daki sel felaketi aklımıza geldiği için oldukça korktuk. Bizler buna da şükür diyoruz” dedi.

Bölgede yağışın gün boyu aralıklarla süreceğini belirten Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir