Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Lapseki’de Kiraz Festivali Coşkusu

Lapseki’de Kiraz Festivali Coşkusu

Çanakkale?nin Lapseki ilçesinde bu yıl 24.?sü düzenlenen kiraz festivali büyük ilgi gördü.

İlçede gerçekleştirilen festivalde ilk olarak güzellik yarışması düzenlendi. Miniklerin büyük ilgi gösterdiği yarışmada ilçeden 10 yaşındaki Didem Özdil birinci seçilerek kiraz güzeli seçildi. Ardından ise geleneksel hale gelen en iyi kiraz yetiştiren üreticilerin yarışmasına geçildi. Jürinin yaptığı değerlendirme sonunda Subaşı köyünden Mehmet Şen en iyi kiraz yetiştiricisi ödülünü kazanırken, ikinciliği yine Subaşı köyünden Muammer Okutucu, üçüncülüğü ise ilçe merkezinden Hasan Ateş kazandı. Yarışma sonunda ise dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. Etkinliğin son bölümünde ise konser düzenlendi. Yerel sanatçıların sahne aldığı konserin son bölümünde Popstar Belgin katılanlara neşeli anlar yaşattı. MHP Çanakkale Milletvekili Mustefa Kemal Cengiz, Lapseki kirazını TBMM?de anlattıklarını belirterek, ?Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Lapseki kirazının unünü herkese duyurmaya devam edeceğiz? dedi.

Etkinliğe MHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz, Kaymakam Fahri Meral, Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve 4 bine yakın vatandaş katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir