Lapseki’de Kiraz Festivali Sona Erdi

18 Haziran 2013

Lapseki’de bu sene 13-16 Haziran tarihleri arasında 28’ncisi düzenlenen Kiraz Festivali sona erdi. Festivalde Nil Burak, Eda ve Metin Özülkü, Şenay Akay ile Aydan Kaya sahne alırken Kiraz Ürün Yarışmasında dereceye giren üreticilere ve gelenekselleşen Kiraz Güzeli Yarışması güzellerine ödülleri verildi.

Festivalin birinci günü Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Etkinlikler kapsamında “Fotoğraflarla 4 Mevsim Lapseki” sergisinin açılışı yapıldı. Daha sonra Kaymakam İsmail Tavlı, Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim ve beraberindekiler Gazi Mustafa Kemal Atatürk Meydanı ve Parkı Batı Sahili ve Deniz Kızı Heykeli’nin açılışını gerçekleştirdi. Etkinlikler kapsamında geleneksel festival stantları halkın beğenisine sunuldu. Birinci gün gecesi Çınaraltı Meydanında düzenlenen Tarımsal Eğitim Semineriyle son buldu.

Festivalin ikinci günü serbest minder güreşleri ile devam etti. Minder güreşlerinin heyecanlı müsabakaları halk tarafından ilgiyle takip edildi.

Festivalin üçüncü günü F.T.R. Uzm. Dr. Nüzhet Doğan tarafından verilen Fizik Tedavi Semineri ile başladı. Belediye Meclis Salonunda düzenlenen seminere ilgi yoğun oldu. Yine aynı akşam Akademi Şiir Ailesi Kültür ve Edebiyat Derneği tarafından düzenlenen Şiir Dinletisi ve Saz Aşıkları programı büyük beğeni topladı.

Festivalin dördüncü günü yelken yarışları seremonisi ile başladı.

Dereceye giren sporcular ve Kulüpleri şöyle:

Optimist Genel
Sümeyye ŞEN ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Başak KAHRAMAN ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Sinem ANAHTARCI ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Gökçe ÇAKMAK ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Egemen CEBECİ ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ

Optimist Bayan
Sümeyye ŞEN ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Başak KAHRAMAN ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Sinem ANAHTARCI ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ

Laser 4.7
İrem Başak BİLGİN ? ÇANAKKALE YELKEN KULÜBÜ, İrem SÜZER ? LAPSEKİ YELKEN KULÜBÜ, Fatih KÖŞKEROĞLU ? LAPSEKİ YELKEEN KULÜBÜ

Laser Radyel
Cemal TÜFEKÇİ ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Ömer TÜRKER ? ÇANAKKALE YELKEN KULÜBÜ, Mine Su AKTUĞ ? LAPSEKİ YELKEN KULÜBÜ

Windsurf
Berkay OKUMUŞ ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Duru GÜNDOĞMUŞ ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ, Miray ŞAKI ? İÇDAŞ YELKEN KULÜBÜ

Optimus Junior
Sinem ANAHTARCI ? İÇDAŞ SPOR KULÜBÜ, Kerem Onat TEKİN ? İÇDAŞ SPOR KULÜBÜ, Doğa Deniz ÇIKMAN ? İÇDAŞ SPOR KULÜBÜ

Festivalin dördüncü günü akşamı bir müzik ziyafeti ile sürdü. Konser programı öncesinde Kiraz Ürün Yarışmasında dereceye giren üreticilere ve Gelenekselleşen Kiraz Güzeli Yarışması güzellerine ödülleri verildi.

Kiraz Ürün Yarışması Sonuçları:
1-Ahmet ULU
2-Mehmet OKUTUCU
3-Ahmet ÖNCÜ

Kiraz Güzeli Yarışması Sonuçları:
1-Emine YILDIZ
2-Öznur ÖNCÜ
3-Aysun ATEŞ

Ödül töreninden sunuculuğunu Şenay AKAY’ın yaptığı konser programına geçildi. Programda sahne alan Aydan KAYA, Eda ? Metin ÖZÜLKÜ ? Nil BURAK gibi birbirinden değerli sanatçılar Lapseki halkına unutulmaz bir müzik şöleni yaşattılar.

[lapseki.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir