Lapseki’de Kiraz Şenliği Coşkusu

02 Temmuz 2010

Geçtiğimiz ay içerisinde Şemdinli Gediktepe karakoluna yapılan saldırı sonunda şehit olan Mehmetçikler sebebiyle ertelenen Lapseki Kiraz Festivali?nin konseri önceki gece yapıldı.

Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen etkinlik öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Gani Ekim, ilçede kiraz, şeftali ve erik gibi meyvelerin yetiştirildiğini ve üretilen kirazların çoğunluğunun da ihraç edildiğini belirterek, ?Yapılan bu tür etkinlikler ile ilçemizin sembolü haline gelen kirazımızı en iyi şekilde tanıtmaya gayret gösteriyoruz? dedi.

Popstar Alaturka yarışmasından Zeynep Birinci ve Ebru Elverdi ile TRT Türk Sanat Müziği Sanatçıları İhsan Güvenç ve Besna Özşimşir?in katıldığı konserde Lapsekililer gönüllerinde bir gece geçirmenin keyfini yaşadılar. Yaklaşık 3 bine yakın kişinin izlediği etkinlik sırasında ise en iyi kiraz yarışması ile kiraz güzeli seçimi de yapıldı.

Lapseki?den Ahmet Aksoy en iyi kiraz yetiştiren üretici olurken, ikinciliği Subaşı köyünden Muammer Okutucu, üçüncülüğü de Lapseki?den Cahit Çalışkan elde etti.

Kiraz güzeli yarışmasında ise 11 yaşındaki Eda Abanoz birinci, 9 yaşındaki Defne Karakullukçu ikinci, 12 yaşındaki Cansu Çırpan da üçüncü oldu. Dereceye girenlere ise törenle ödülleri verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir