Lastik Tamircisi, Batakçı Listesini İşyerinin Camına Astı

06 Haziran 2009

Çanakkale’de eski sanayi sitesinde 37 yıldır lastik tamirciliği yapan şahıs veresiye olarak yaptığı işlerden parasını alamayınca batakçıların listesini işyerinin camına asarak sergilemeye başladı.

Yıllardır lastik tamirciliği işi ile uğraştığını belirten Mustafa Bakır (65) zaman zaman bazı müşterilerinin işlerini veresiye olarak yaptığını belirterek, “Bazı müşterilerim “Abi yarın getirimim” deyip gidiyordu. Bende onların sözüne güvenip alacağımı ertesi gün tahsil edeceğimi düşünüp veresiyeyi kabul ettim. Ancak aradan geçen uzun zaman içinde bu alacaklarımı bir türlü tahsil edemedim. Defalarca bu paraları istememe rağmen alacaklarım ödenmeyince bende batakçıların listesini isimlerini belirtmeden lakaplarına göre yazıp işyerimin camında sergilemeye başladım. Belki bu listede kendimi gören kişiler paraları getirir de bende borçlarımı tahsil etmiş olurum” dedi.

İşyerinin camında asılı olan batakçıların listesinde muzcu, camcı, mobiletçi, kalebodurcu, balıkçı ve kırmızı Murat 124 gibi isimler dikkat çekerken, Mustafa Bakır’ın 3 bin TL’ye kadar borcunu bu şekilde tahsil etmeye çalıştığı öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir