Lavanta Diyarı Destek Bekliyor…

Lavanta Diyarı Destek Bekliyor…
13 Ocak 2021

Çıplak Köyü Muhtarlığı’nın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve tasarım bölümüne hazırlattığı, Lavanta Diyarı Çıplak Etno Köy projesi tamamlandı. Lavanta projesi şimdi destek bekliyor.

Çıplak Köyü muhtarı Ufuk Göçoğlu, Lavanta Diyarı Çıplak Etno Köy projesinin tamamlandığını duyurdu. Projenin yerelde destek beklediğini açıklayan Göçoğlu; ” Projenin hayata geçirilmesi için Çıplak köyü muhtarlığı, Çıplak köyü halkı ve çevre köyler adına başta Çanakkale Valimiz sayın İlhami Aktaş Ak Parti Gurup başka vekilimiz Sayın Bülent Turan’ın Ak Parti Millet Vekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu nun Çanakkale il Özel İdaresinin, Çanakkale Milli Parklar bölge müdürlüğümüzün, Tarım İl Müdürlüğümüzün, Orman Bölge müdürlüğümüzün yardımlarını ve desteklerini bekliyoruz. Çanakkale’mize ve Troya bölgesindeki Köylerimize Hayırlı olur inşallah” dedi.

PROJE HAKKINDA
Projenin ana hedefi; Yıllık/sezonluk en az 1.000.000 turist/ziyaretçi sayısıdır. Ana amacı ise; Özelde köy halkına, genelde ise çevre köy halkımıza, il ekonomisine katkı sağlamak, yerel ürünlerin tanıtımını, satışını arttırmak, turizm faaliyetlerinin artırılmasına katkı sunmak, hizmet sektöründe geçici ve sürekli işçi (özellikle kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik) istihdam olanaklarını sağlamak öncelikli görev ve faaliyet alanımızdır. Özellikle olumlu etkilemeyi düşünülen yaşam alanlarında tarımda kullanılan kimyasal, sentetik ve aşırı toprak işlemeden dolayı bozulan doğal yapı, çevre sorunları, toprak ve su kaynakları kirliliği neticesinde alternatif olarak köy civarında ekolojik turizmin yaygınlaştırılması amacıyla lavanta yetiştiriciliğinin artırılması neticesinde yerel halka daha fazla sosyo-ekonomik fayda sağlamak nihai hedefler arasında yer alıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir