Liderlerin Övdüğü Liderlik Programı ÇOMÜ’lü Katılımcılarını Bekliyor

28 Eylül 2011

Gençlerin liderlik kabiliyetlerini sosyal sorumluluk projeleri üretip hayata geçirirerek geliştiren Young Guru Academy (YGA) Vakfı, kısıtlı sayıda başvurunun seçileceği Liderlik Konferansı başvuru sürecini başlattı.

İlk Günden 500 Başvuru alan Geleceğin Sosyal Girişimci Liderlerinin buluştuğu YGA Liderlik Zirvesi 2010 yılında 33000 başvuru ile dünyanın en düşük bütçe ile en çok başvuru alan bir organizasyonu olarak dünya rekoru kırmıştı. YGA Zirvesi bu yıl 26 Kasım’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Liderlik Zirvesine katılmak isteyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencileri 1 Kasım 2011’e kadar başvuru yapabilecekler.

2010 YGA Liderlik Zirvesi 33000 genç profesyonel ve üniversite öğrencisinden rekor sayıda başvuru almıştı. Değerlendirmeler sonucu seçilen 2000 genç lider adayı; Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler SABANCI, Turkcell CEO’su Süreyya CİLİV, Borusan Holding CEO’su Agâh UĞUR, Hürriyet CEO’su Hasan YILMAZ, Nokia Türkiye CEO’su Conor PIERCE, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir KUNDAKÇI ve YGA Kurucusu Sinan YAMAN’ın konuşmalarıyla ilhamlanarak gelecek için kurulan hayallere ortak olmuştu.

26 Kasım 2011 Tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Gerçekleşecek Olan Liderlik Zirvesinde seçilecek 2000 genç lider adayı ile buluşacak isimlerden bazıları ise şöyle: Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü ÖZYEĞİN, Coca Cola Avrasya Grup Başkanı Ahmet BOZER, YGA Vakfı Kurucusu Sinan YAMAN, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat KOLBAŞI, Bilge Adam Genel Müdürü Hakan ÇEVİK, BSH CEO’su Norbert KLEİN.

Young Guru Academy Oku Düşün Paylaş Projesinde gönüllü proje atölye lideri olarak çalışan ÇOMÜ İşletme Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Duygu Ünal yaptığı açıklamada başvuru sonrasındaki sürecin devamında adayların konferans sonrası doldurdukları başvuru formlarının YGA Danışma Kurulu tarafından dikkatle incelendiğini, seçilen 600 üniversite öğrencisi ile birebir mülakat yapıldığını ve mülakatlar sonucunda, YGA’nın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Oku – Düşün – Paylaş kütüphanelerinde görev alacak 250 lider adayının belirlendiğini söyledi. Oku- Düşün Paylaş Projesi kapsamında Çanakkale’de 2’si merkezde, diğer 2’si Biga’da 4 ilköğretim okulunda YGA Yaratıcı Kütüphanesi bulunduğunu sözlerine ekleyen Ünal, “YGA Yaratıcı Kütüphanelerinde yukarıdaki süreçleri başarı ile tamamlayan ve gönüllü moderatörler olarak görev yapan ÇOMÜ’lü öğrenciler “okuyan, yaratıcı düşünen, düşündüklerini özgürce paylaşan, özgüvenli bireyler yetiştirmek” vizyonuyla 6. ve 7. sınıf öğrecileri ile 13 hafta süren seanslarda bir araya geliyor, geleceğin liderlerini yetiştiriyor” dedi.

2011 Liderlik Zirvesi ile başlayacak olan sıradışı liderlik yolculuğunda, geleceğin sosyal sorumlu lideri olmak isteyen üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller başvurularını www.yga.org.tr üzerinden yapabilecekler. Çanakkale’den katılacak katılımcıların ulaşım masrafları ise YGA vakfı tarafından karşılanacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir