Limanlarda Düğmeye Basıldı! ÖİB, Limanlar İçin Danışmanlık İhalesi Açtı

25 Aralık 2012

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, T.C. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ne (TDİ) ait limanların özelleştirilmesi için danışmanlık hizmet alımı ihalesi açtı.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, aralarında imar planları hazırlanarak yat limanına dönüştürülmesi planlanan mülkiyeti TDİ’ne ait Çanakkale Kabatepe Yolcu Limanı ve Gökçeada Kuzu Limanı‘nın da bulunduğu limanların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmelerinde yardımcı olmak üzere bir danışman görevlendirilmesi amacıyla girişimleri ön yeterlik başvurusunda bulunmaya davet etti.

Ön yeterlik için son başvuru günü ve saati 21 Ocak 2013 Pazartesi saat 15:00 olarak açıklanan ilanda danışmanlık hizmetine ilişkin ihale konusu şöyle ifade ediliyor; “TCDD’ne ait Derince, İzmir Kruvaziyer ve İzmir Yük Limanı, TDİ’ne ait Tekirdağ Limanı ile imar planları hazırlanarak yat limanına dönüştürülmesi planlanan mülkiyeti TDİ’ye ait Güllük Limanı, Pasaport İskelesi, Çanakkale Kabatepe Yolcu Limanı ve Gökçeada Kuzu Limanının “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmeleri için İdareye yardımcı olması amacıyla yerli ve/veya yabancı yatırım bankası ve/veya finans kuruluşu ve/veya strateji danışmanı veya bunlardan oluşan bir ortak girişim görevlendirilecektir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir