Lions Kulübü’nden Niyazi Önen’e Uluslararası Lions Melvin Jones ödülü verildi

21 Ağustos 2008

Lions Kulübü olağan eşli toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Orman Bölge Müdürü Mustafa Demirel, orman yangınları ile ilgili bilgiler verdi. Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen?e ise Uluslararası Lions Melvin Jones ödülü verildi.

Çanakkale Lions Kulübü Ağustos ayı eşli toplantısını önceki akyam Balıkçı Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantının gündemi ise orman yangınlarıydı. Geçtiğimiz günlerde Güzelyalı?’a meydana gelen orman yangını sonrası bölge hakkında son durum ve yapılabileceklerin konuşulduğu toplantıya konuk olarak ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çanakkale TEMA Akademik Danışmanı Doç. Dr. Abdullah Kelkit ve Çanakkale Orman Bölge Müdürü Mustafa Demirel katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Mustafa Demirel, Çanakkale Bölgesinde 677 bin hektar ormanlık alanın bulunduğunu ve Çanakkale yüzde 54’ünün ormanlar ile örtülü olduğunu dile getirerek “Türkiye’de dört bölgede konuşlandırılan yangına havadan müdahale etme araçları Çanakkale?de de konuşlanmaktadırlar. Yani Çanakkale bu dört bölgeden biridir. Çanakkale yangına 1. derecede hassas olması sebebiyle önem arz eden bir konumdadır. Önce Eceabat’a bağlı Yalova Köyü’nde sonra Çınarlı Köyü’nden başlayarak İntepe Mevki’nde devam eden orman yangınları ve yaralar daha sarılmadan kendimize gelmeden bir de Ayvacık’ta çıkan orman yangını ormanlarımızda derin yaralar açmıştır. Ancak bu yangınlar sırasında can kaybı yaşanmamıştır. Mutlaka yaralarımız sarılacaktır. Ormanlarımız tekrar eski haline döndürülecektir. Bunu da el birliği ile izlerle ve tüm Çanakkale halkıyla başaracağız” dedi. Büyük ödül Önen’e Toplantıya katılan diğer bir konuk ise Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen idi. Spastik Özürlüler Vakfı noktasında yaptığı çalışmalar ve terapi okulunun yeniden yapım çalışmaları noktasında verdiği katkılar nedeni ile Uluslararası Lions Melvin Jones ödülü Önen’e verildi. Önen’e ödülü Lions Kulübü eski Başkanı Erdal Akarsu verdi. Önen, burada yaptığı açıklamasında “Böyle bir yatırımın kangren halinden çıkıp tekrar yapım çalışmalarının başlamasında Lions kulübünün de önemli desteği vardır. O zamanki yönetimin inatçı tutumu nedeni ile bir süre ara verilmiş ve nihayet Çanakkale Valimizin de desteği ile tekrar çalışmalar başlamıştır. Böyle bir yatırımın Çanakkale’ye kazandırılması son derece önemlidir. Bizim bu konuda özel bir isteğimiz yoktur. Biz artık bu tür ödüllerle mutlu olacağız” dedi.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Çanakkale Gündem]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir