Maliyede Elektronik Yoklama Dönemi

28 Nisan 2015

Bugüne kadar e-fatura ve e-defter gibi birçok alanda, yapılan iş ve işlemleri fiziki ortamdan sanal ortama taşıyan Maliye Bakanlığı, yoklama sisteminde de yeni bir düzenlemeye gidiyor.

Bakanlık, Elektronik Yoklama Sistemi (e-yoklama) ile her türlü uyumsuzluk durumuna hızlı ve etkili bir şekilde müdahale imkanı sağlanmasını, mükellefe ait istenilen bilgilere her noktadan anlık olarak ulaşılabilmesini ve daha etkin bir yoklama sistemi oluşturulmasını amaçlıyor. Bu kapsamda Defterdarlık Gelir Müdürlükleri bünyesinde kullanılmak üzere ilgili yoklama memurlarına tablet dağıtımı yapıldı.

Çanakkale Defterdarlığı’nda görev yapan yoklama memurları da tabletlerini alarak seminer gördü. İl Defterdarı Mustafa Işık konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yoklama ve denetim faaliyetlerinin daha hızlı, daha etkin ve verimli yapılabilmesini sağlamak için gelişmiş bilgi teknoloji sistemleri ve mobil araçlar kullanılarak çalışmaya başladıklarını böylelikle Çanakkaleli mükelleflere daha nitelikle bir hizmet sunacaklarını söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir