Marmara Bölgesinde Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor!

Marmara Bölgesinde Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor!
09 Mart 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 Mart Perşembe – 11 Mart Cuma günleri arasında Kar Yağışı beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan “Marmara Bölgesinde Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor!” başlıklı açıklamada 10 Mart Perşembe – 11 Mart Cuma günleri arasında Kar Yağışı beklendiği uyarısında bulunularak, Çatı Uçması, Ağaç veya Direklerin Devrilmesi, Buzlanma, Don Olayı ve Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 9 Mart Çarşamba günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Marmara Bölgesi’nin güneyinde (Balıkesir’in ve Bursa’nın kuzeyinde deniz etkili kar sağanakları ile Bilecik çevrelerinde), doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Yalova) ve Kırklareli’nin batısında (Karadeniz kıyılarında) beklenen yağışların 10 Mart 2022 Perşembe öğle saatlerinden itibaren kuvvetli kar (10-20 cm. kar örtüsü), yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm. üzeri) yağışları bekleniyor. Buzlanma, don olayı, kuvvetli rüzgar ile birlikte tipi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir