Matbaa Sokak Yenilendi

27 Aralık 2010

Çanakkale?de bir sponsor firma tarafından ?Sokakta Hayat Var? sloganı ile yeniden düzenlenen Fetvane Sokak ile Yalı Caddesi arasında bulunan Matbaa Sokak düzenlenen tören ile açıldı.

Sokağın düzenlenen yeni hali ile açılışını gerçekleştiren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gökçe Meşrubat tarafından kent estetiğine katkı sunma ve kentsel iyileştirmeyi destekleme adına Efes Pilsen ile birlikte geliştirilen projenin tamamlandığını belirterek, ?Sokakta hayat var? sloganı ile 1,5 ay önce başlanan çalışmaların ardından bu sokak güzel bir görünüme kavuşturuldu. Kentin estetiğine uygun bir şekilde düzenlenen sokağın üst kısmı kapatılarak güzel bir görünüm oluşturuldu. Buradaki işyerlerinin dışarıda masaları koyabilecekleri özel yerlerin de bulunduğu sokak bu bölge için örnek bir yer oldu. Hayırlı olsun? dedi.

Öte yandan açılış sırasında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan kurdeleyi keserken ilginç görüntüler de yaşandı. Sağanak yağmur sebebiyle şemsiye üzerinde biriken suyun aniden yere boşalması ile Başkan Gökhan?ın üzeri su içinde kaldı. Ceketi ile pantolonu ıslanan Başkan Gökhan açılış sırasında yaşanan bu olayı tebessümle karşıladı. Yapılan açılışın ardından konuklar sokakta gece boyunca gönüllerce eğlenme fırsatı buldu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir