Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Mavitay Çocuklarından Unutulmaz Bir Gece!

Mavitay Çocuklarından Unutulmaz Bir Gece!

Mavitay Çocukların Kültür Evi’nin 6 Aralık 2010 pazartesi akşamı Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda düzenlediği ‘Mavitay Buluşması’ etkinliği gerçekleşti.

Katılımın yoğun olduğu ‘Mavitay Buluşması’, Mavitay Çocukların Kültür Evi’nin kurucularından Ayla Çınaroğlu ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın konuşmaları ve Mavitay Tanıtım Filmi gösteriminin ardından müzik atölyelerinde eğitim alan çocukların performanslarını sergilediği konserlerle sona erdi.

Mavitay Hakkında
Deniz Çınaroğlu ve çocuk edebiyatı yazarı olan eşi Ayla Çınaroğlu’nun, papaz evi diye bilinen, iç bölümü bütünüyle çökmüş yüz yıllık yapıyı çocuk kütüphanesi ve kültür evi olarak yaşama geçirmek üzere Mimar İsmail Erten’in hazırladığı proje doğrultusunda yenileyerek faaliyetlerine başlattıkları Mavitay Projesi, çocukların da okul dışı zamanlarını sanatsal ve kültürel, nitelikli uğraşlarla geçirebilecekleri; özel yeteneklerini ortaya çıkarabilecek ve geliştirebilecekleri; sosyal katılım ve davranışlarında nitelik kazanabilecekleri bir kurum olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir