“Meclise Ve Türk Halkına Yapılmış Büyük Bir Saygısızlıktır”

24 Aralık 2015

AK Parti İl Başkanı, Av. Erdener Can, TBMM’de yapılan görüşmeler sırasında CHP, Diyarbakır Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Kurulu Üyesi Avukat Sezgin Tanrıkulu’nun AK Parti Çanakkale Milletvekili ve partisinin Grup Başkanvekili Avukat Bülent Turan’a yönelik sözlerinden ötürü bir kınama açıklaması yaptı.

İl Başkanı Can, açıklamasında şunları kaydetti:

“Meslektaşım olduğunu söylemekten utanç duyduğum, TBMM’nde kürsüden içtüzük ve teammüllere uygun olmayan usuller kullandığı için kendisine yapılan uyarılara kulak asmadan AK Parti Grubuna yönelik seviyesiz sözleri sürdürmekte ısrarı üzerine, kendisine değil, TBMM Başkan Vekiline yönelik uyarı yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’a yönelik sözlerinden ötürü Tanrıkulu’nu şiddetle kınıyorum.
Bu CHP’li milletvekili, içinde taşıdığı şiddete yönelik duygularını sarf ettiği sözler ve tavırları ile ifşa etmiştir. Bunun dışında kendisi İnsan hakları kurulu üyesidir. Bu şiddet dolu sözleri görev yaptığı kurula ve kutsal bir çatı olan TBMM’ne hiç yakışmamış olmakla birlikte bizleri şaşırtmamıştır.
TBMM çatısı show yapma yeri değildir. Biz CHP nin siyaset tarzına ve vekillerin üslup ve tavırlarına alıştık. Ancak milletimizin böylesine seviyesiz üslup ve tavırlara cevabı ağır olur. Bizim derdimiz milletimize hizmet etmektir, onların ki ise ortadadır. Böyle kişiler Milletimizden gereken cevabı alacaklardır”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir