Meditasyon ile Öz’e Dönüş ve Renklerin İlahi Dansı Mandala Atölyesi

14 Ekim 2017
Ashtanga Yoga
Atölye

Çanakkale’de 14 Ekim 2017 Cumartesi günü Ashtanga Yoga Çanakkale’nin organizasyonuyla “Meditasyon ile Öz’e Dönüş ve Renklerin İlahi Dansı Mandala Atölyesi” düzenlenecek.

Eğitmen Sinem Beykurt ve konuk eğitmen Alper Akçay rehberliğinde düzenlencek, 2,5 saat sürecek atölyeye katılım ücreti 70 TL. Ashtanga Yoga ile iletişim için: 0286 217 1819 – 0505 377 22 92

Ashtanga Yoga’nın atölye içeriğiyle ilgili bilgilendirmesi şöyle:

“Hayat yolumuzun çeşitli dönemlerinde hepimizin taşıdığı yükler var…
Korkular, kaygılar, şüpheler, yargılar, sınırlandırmalar gibi bizi gerçek ve sonsuz doğamızdan uzaklaştıran, varlığımızın, özümüzün her daim parıldayan ışığını görmemize engel olan yükler bunlar. Yüklerimizi hafifletmek, içimizdeki bilgeyi uyandırıp, sevginin rehberliğinde kendimizi şifalandırmayı keşfedecegimiz bir yolculuğa çıkacağız.
İçtenlik ve samimiyetle artık ihtiyacımız olmayanları bırakmak, sadeleşmek, yüklerimizden arınıp öznurumuzun ışığına kavuşmak, aşkın kollarına teslim olmak niyetiyle alışkanlıklar ve bilinen dünyanın dışına, huzurlu ve güvenli alana doğru Sinem Beykurt ile meditasyon yapacağız.
Atölyemize konuk eğitmen olarak katılacak Alper Akçay rehberliğinde meditasyon öncesi ve sonrası uygulanacak basit masaj ve şifalı dokunuş grafikleri ile kısa meditatif hareket çalışmaları aracılığıyla beden, zihin , ruh denge ve sağaltımına destek alacağız.
Meditasyon, hareket çalışmaları sonrası açılan bu güven ve huzur alanında Renklerin İlahi Dansı Mandala Dokuma Çalışması ile renkleri davet edeceğiz ve kendi mandalalarımızı dokuyacağız. Mandala kişinin özbenliğinin ve evrenin geometrik bir yansımasıdır.
Çanakkale’de ilk kez gerçekleşecek bu şifa dolu ve renkli yolculukta bize katılmak ister misin?
Atölye süresi 2.5 Saat olup atölyede kullanılacak malzemeler eğitmen tarafından sağlanacaktır.
Rahat edebileceğiniz kıyafetlerle katılabilirsiniz.
Atölye katılım ücreti 70tl”

Sinem Beykurt kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Sinem, 2007 yılında Sema deneyimi ile içsel yolculuğunda büyük bir dönüşüm yaşadıktan sonra sema, dans ve beden çalışmaları ile ilgili araştırmalarını derinleştirmeye başladı.
2009 yılında psikoloji kariyerine ara vererek meditasyon, bedensel farkındalık ve dans eğitimlerine yoğunlaştı. Aynı yıl dans, sema ve sahne performansları yapmaya başladı.
2010 yılında içsel yolculugunda daha da derinleşmek amaçlı çıkmış olduğu 6 aylık Uzakdoğu yolculuğunda birçok ülke gezdi ve farklı kültürleri tanima fırsatı oldu, ayrıca Uzakdoğu ezoterizmi, Yoga Meditasyon ve Dans üzerine çalışmaları oldu.
2012 yılındaki 6 aylık yolculuğu boyunca Hindistan, Tayland ve Malezya’da birçok Sema sahne performansları yaptı ve Sema eğitimleri verdi.
2015 yılında Hindistan Goa’da 200 saatlik Yoga Eğitimenlik Eğitimini tamamladı ve bu süreçte Mandala Dokuma tekniği ile tanıştı. Spontan yaratıcılık, renklerin dansı ve meditasyonun harmanlandığı bu tekniği askla uygulamaya ve paylaşmaya başladı.
Yılın belli dönemlerini Hindistan ve Tayland’da geçiren Sinem Beykurt, hem bu ülkelerde, hem de Türkiye’de Sema Atölyeleri yapıyor, Yoga dersleri veriyor, Meşk ile Şifa Çemberleri düzenliyor.
Ayrıca Şamanizm, Tantra, Yoga ve Mistik Müzik konularında uygulamaları ve aldığı eğitimler devam ediyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir