Mehmet Akif Ersoy Törenle Anıldı

Mehmet Akif Ersoy Törenle Anıldı
14 Mart 2020

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı İÇDAŞ Kongre Merkezinde yapıldı.

Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Albay Emrullah Büyük, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Alpaslan Baysal, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programında, Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından İstiklal Marşımızın yazılma süreci ve kabulü konulu bir program sergilendi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde tüm resmi/özel orta öğretim kurumları öğrencilerinin katıldığı “Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere Vali Orhan Tavlı tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir