Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Merkez İlköğretim Okulu’nun Yerine Yeni Okul Projesi

Merkez İlköğretim Okulu’nun Yerine Yeni Okul Projesi

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, 1968-1969 öğretim yılında Çanakkale Lisesi’nden ayrılıp 740 metrekarelik binada hizmet veren Merkez İlköğretim Okulu’nun ihtiyaca cevap veremediğini belirterek, “Bu bölgede yaşanan okul sıkıntısını çözmek için binayı yıkıp daha büyük okul yapmak istiyoruz” dedi.

Vali Güngör Azim Tuna, nüfusun arttığı Çanakkale’de okul sıkıntısının da yaşandığını belirterek, “Göreve geldiğim günden itibaren ilde yaşan sıkıntıları tek tek incelemeye başladım. Bu kapsamda Merkez İlköğretim Okulu’nun bulunduğu bölgede bir sıkıntının olduğu ortaya çıktı. İstiklal, Cumhuriyet ve Gazi İlköğretim Okulları da burada sıkıntılı anlar yaşıyor. Yaptığım incelemeler sonunda Merkez İlköğretim Okulu’nun bulunduğu bölgede daha büyük bir okulun yapılabileceği kararına vardım. Okulun bahçesi geniş. Ayrıca bu bölgede ormana ait lojmanlar da var. Yapılacak görüşmeler sonunda belki bu lojmanlarda okulun yapımı sırasında bu alana ilave edilebilir. Bunun ardından da bu alana modern, depreme dayanıklı ve bu bölgenin uzun süre ihtiyacına cevap verebilecek bir okul yapmayı düşünüyoruz. Bu yıl içinde bu olmaz. Ancak önümüzdeki dönemde mutlaka buna başlamamız gerekiyor. Bu okulu yapmamız halinde bölgenin okul sıkıntısı önemli ölçüde ortadan kalkacak. Bunun ardından Cumhuriyet ve İstiklal İlköğretim Okulu’ndaki öğrencileri de yeni yapılan okula alacağız. Bu 2 tarihi okulu da daha sonra değişik amaçla kullanacağız” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir