Mesudiye Zırhlısı Şehitleri Anıldı

Mesudiye Zırhlısı Şehitleri Anıldı
13 Aralık 2021

Mesudiye Zırhlısının batırılmasının 107. Yıldönümü nedeni ile 13 Aralık 2021 Pazartesi günü Mesudiye Şehitlerini anma programı düzenlendi. Ardından Mesudiye Zırhlısı Şehitleri Parkı açılışı düzenlendi. 

Kepez sahilinde bulunan Mesudiye Zırhlısı Anıtı önünde gerçekleştirilen anma programına Belediye Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay ve Rebiye Turan Ünüvar, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Ümit Ural, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, ÇATUD Başkanı İsmet Balkan, sivil ve askeri protokol üyeleri katılımda bulundu. 

Program, 13 Aralık 1914'te Mesudiye Zırhlısı'nda şehit olan 10 subay ile 25 askerin anısına denize çelenk bırakılmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından Mesudiye Zırhlısında şehit olan asker ve subayların ismi okundu. Anma programı, şehitler için okunan duaların ardından, Mesudiye Zırhlısında Şehit olan Ahmet Oğlu İsmail 'in akrabası Bilecik- Pazayeri Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sedat Büyük'e armağan takdim edilmesi ile sonlandı. 

Anma programının ardından Mesudiye Zırhlısı Anıtı karşısında bulunan Mesudiye Zırhlısı Şehitleri Parkı açılışına geçildi. Protokol üyelerinin kurdele kesimi ile park açılışı düzenlendi. 

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir