Meteorolojiden Fırtına Uyarısı

Meteorolojiden Fırtına Uyarısı
02 Mart 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Mart Çarşamba – 4 Mart Cuma günleri arasında Fırtına beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada 2 Mart Çarşamba – 4 Mart Cuma günleri arasında Fırtına beklendiği uyarısında bulunularak, Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 2 Mart Çarşamba günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kuzey Ege’de rüzgarın bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği beklenmektedir.
Güney Ege’de rüzgarın bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu, güneyi akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Perşembe günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.
Batı Akdeniz’de rüzgarın bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren batı ve güneybatı, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Cuma günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceği beklenmektedir.
Doğu Akdeniz’de rüzgarın yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Cuma günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir