Meteorolojiden Fırtına Uyarısı

Meteorolojiden Fırtına Uyarısı
16 Nisan 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 17 Nisan Pazar – 18 Nisan Pazartesi günleri arasında Fırtına beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada 17 Nisan Pazar – 18 Nisan Pazartesi günleri arasında Fırtına beklendiği uyarısında bulunularak, Ulaşımda Aksamalar ve .. gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 16 Nisan Cumartesi günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kuzey Ege Denizi’nde rüzgarın, yarın (Pazar) akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.
Güney Ege Denizi’nde rüzgarın, yarın (Pazar) sabah saatlerinde itibaren güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi günü ilk saatlerden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.
Batı Akdeniz’in doğusunda(Alanya-Anamur arası) rüzgarın yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Pazartesi günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir