Meteorolojiden Fırtına Uyarısı

Meteorolojiden Fırtına Uyarısı
16 Mart 2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 16 Mart Perşembe – 18 Mart Cumartesi günleri arasında Fırtına beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada 16 Mart Perşembe – 18 Mart Cumartesi günleri arasında Fırtına beklendiği uyarısında bulunularak, Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 16 Mart Perşembe günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Batı Karadeniz’in batısında (Kırklareli – Kocaeli) rüzgarın, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra etkisini artırarak kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Marmara’da rüzgarın, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Rüzgarın, bugün (Perşembe) akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege’nin kuzeyinde zamanla Kuzey Ege genelinde, yarın (Cuma) akşam saatlerinde Güney Ege’nin kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, Cumartesi günü (18.03.2023) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Orta Akdeniz’de (Manavgat açıkları – Silifke) rüzgarın; bugün (Perşembe) akşam saatlerinden sonra doğu ve güneydoğudan, Anamur-Silifke arasında doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, yarın (Cuma) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir