MHP Genel Başkan Yardımcısı Büyükataman: “Başbakan’ın Demokratik Açılımı PKK Açılımıdır”

28 Temmuz 2010

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, demokratik açılıma tepki göstererek, “Bu açılım PKK açılımıdır, bu bir yıkım projesidir. Milletimizin birliği için ihanet projesidir” dedi. Büyükataman, vatandaşlardan referandumda “Hayır” oyu kullanmalarını istedi.

Halk Bahçesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantının açılışında konuşan MHP İl Başkanı Rıdvan Uz, genel merkez tarafından “Ülken İçin Hayır Yeter” kampanyası başlatıldığını kaydederek, “Çanakkale’de hayır dememizin bir sebebi de AK Parti il binasında 40 metre boyundaki tabeladır. Ülke genelinde sadece Çanakkale’de bulunan bu tabela AK Parti’nin ne yapmak istediğinin açık bir göstergesidir. Tabelada çeşitli dinler, etnik kökenler bulunurken, futbolcu ve doktorun bulunması saçmalıktan başka bir şey değildir” dedi.

AK Parti döneminde Çanakkale Şehitliği’nde bulunan mezarların kıblenin tersi tarafına tekrar düzenlendiğini vurgulayan Rıdvan Uz, “Şehitliklerimizde kıbleler normalin tam tersine yapıldı. Haçlı zihniyetini vurgular gibi yapılan bu hareket AK Parti’nin gerçek yüzünü ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu.

Uz’un ardından söz alan Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi İsmet Büyükataman ise, Türk milletinin 12 Eylül 2010 tarihinde anayasa değişikliği için referanduma gideceğini belirterek, “AK Parti hükümeti tarafından hazırlanan ve AK Partili milletvekillerinin oyları ile kanunlaştırılan anayasa paketi, Anayasa Mahkeme’sinin yetkilerini aşarak yaptığı yeni düzenlenmiş haliyle halkın oyuna sunulacaktır. Burada Türk milleti kendi özgür iradesi ile kendi geleceğine yön verecek. Milletimizin kendi öz iradesine güveniyoruz. Sandıktan çıkacak kararın, milletimizin birliğini güçlendirecek, dirliğini arttıracak ‘hayır’lı bir sonuç olmasını diliyoruz” dedi.

MHP olarak kendilerini Türk milletinin birliğinin teminatı olarak gördüklerini ifade eden Büyükataman, “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk milletinin birlik teminatıyız. Bunun siyasetini yapıyoruz. Siyasetimizin kaynağı ve amacı budur. Bu teklifle birlikte AK Parti, millete değil kendine çalışmaktadır. Oysa Türk milleti, AK Parti hükümetinden terörü ve asayişsizliği bitirmesini bekliyor” diye konuştu.

Türk halkına inandıklarını vurgulayan Büyükataman, “Halkımız, bölünmeye, parçalanmaya, ayrışmaya, farklılıklaşmaya ve kutuplaşmaya hayır diyecektir. Tarihle yüzleşme adı altında ecdadımıza yapılan hakaretlere, isyan ele başlarını alkışlayan zihniyete hayır diyecektir. PKK terör örgütü 25 yıldan beri ülkemize saldırılarını aralıksız olarak sürdürmektedir. 40 bin insanımız boş yere katledilmiştir. Ancak Kürt Devleti kurulamamıştır. Milletimizi bölememişlerdir. Bundan sonra da bölmelerine izin vermeyeceğiz”
ifadesini kullandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir