MHP Milletvekili Cengiz Köyleri Ziyaret Etti

24 Kasım 2009

MHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz, Çan?da köyleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz, Çan MHP İl Genel Meclis Üyesi Halil Turhan ve partililerle gerçekleştirdikleri köy ziyaretleri çerçevesinde ziyaret ettikleri Etili, Yeniçeri ve Maltepe köylerinde köylülerle bir süre sohbet etti. Köylüler ziyaret sırasında Milletvekili Cengiz?e tarla farelerinin hızlı bir şekilde çoğalarak tarım ürünlerine zarar verdiklerini, farelerle mücadelede devletin köylülere yardımcı olmasını beklediklerini belirtti. Köylünün en büyük sorununun farelerle mücadele olduğunu belirten çiftçiler, 2009 yılı sezonunda yüzlerce dönüm ekili buğday tarlasından hiç ürün alamadıklarını, ürünleri farelerin yediğini söyledi.

Çiftçinin zor koşullarda üretime devam ettiğini, mazot ve gübre fiyatlarının yüksek olmasına rağmen ürününü 7 yıl önceki fiyatlara sattığını belirten Milletvekili Cengiz, ?Bu bölgede çiftçilerin ürünlerine büyük zarar veren tarla fareleri ile mücadelede devletin yardımcı olması lazım. Farelerin çoğalma nedenlerinin araştırılarak bu yönde toplu mücadeleye geçilmesi farelerle mücadelede etkili bir çözüm olabilir? dedi.

MHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi Halil Turhan da Çan ilçesinin 4 il genel meclisi ile birlikte farelerle toplu mücadele için İl Genel Meclisine önerge verdiklerini belirtti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir