Mhp Mitingine Ak Parti’den Katılım

29 Temmuz 2016

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ile olarak vatandaşların demokrasi nöbeti devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanlığı tarafından ‘Demokrasi ve Milli Birlik’ mitingi düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Mitinge Çanakkale Valisi Hamza Erkal,İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ve çok sayıda vatandaş katıldı.
AK Parti İl Teşkilatı da İl Başkanı Karadağ Öncülüğünde kalabalık bir grup ile mitinge katılanlar arasındaydı. Demokrasi mitinginde konuşma yapan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ 14 gündür iskele meydanında demokrasi nöbeti tuttuklarını belirterek; 15 Temmuzda yapılan alçak ve hain girişime karşı halkımızın sokağa dökülerek darbeye ve darbeciye en güzel cevabını verdiğini ifade etti.
Karadağ Yaptığı konuşmada;
“Biz Meydanlara siyasi gömleklerimizi bir kenara bırakarak indik. 14 gündür iskelede devam eden demokrasi nöbetinde AK Partilisi,MHP’lisi,CHP’lisi ve HDP’lisi bir arada birlik içinde nöbet tutuyor.Bugün MHP İl Başkanı Hakan Pınar’ın davetine icabet ederek mitinge katıldık.Milli birlik söz konusu olduğunda parti ayrımı gözetmiyoruz ve yapılan bu alçak girişime karşı herkesin tek ses olmasını istiyoruz. Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu düşünüyoruz” dedi. Mitinge AK Partinin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İl Başkanı Hakan Pınar ise; ülkeye zarar verecek her türlü girişimin Milliyetçi Hareket olarak karşısında olduklarını ifade etti.
Meydan da yapılan mitingin ardından OHAL Valisi Hamze Erkal,İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden,AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve MHP İl Başkanı Hakan Pınar İskelede devam eden demokrasi nöbetine hep birlikte katıldılar. Burada platformda verilen toplu poz tüm kesimler tarafından takdir edilirken Çanakkale Emniyet Müdürlüğünün Şehitler için okuttuğu mevlid-i şerif programı ve İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut konferansı ile program gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir