Milletvekili Kaşdemir’den Başhekim Polat’a Ziyaret

03 Ocak 2012

AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir ve AK Parti Biga İlçe Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Alper Fırat Polat’ı ziyaret Etti.

Ziyarette hastane ile ilgili kısa bir bilgi veren Başhekim Alper Fırat Polat, hizmet veren bazı cihazlarının alımının çok zor olduğunu belirterek “Şuan hastanemizde uzman doktor ihtiyacı yok. Eksik olan ortopedi ve kadın doğum doktorlarımız görevlerine başladı. Bakanlığın çok zor tahsis ettiği birkaç cihaz var. Eko cihazı ve yeni doğan işitme cihazı için sayın vekilime, Biga kaymakamına ve ilçe teşkilatına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Biga Devlet Hastanesi projesinin Cuma günü ellerinde olacağının müjdesini de veren Başhekim Polat, “Yeni hastanemizin ilgili bu sabah proje mimarımızla görüştük Cuma veya pazartesi günü basına dağıtılacak şekilde yeni hastanemizin projesini göndereceklerini söylediler. Şu anda otopark olan yer hastane olacak ve yeni hastane yapıldıktan sonra eski olan hastanemiz yıkılıp bu alana helikopter pisti yapılacak” dedi.

“İLÇE HALKIMIZ TÜM SAĞLIK HİZMETİNİ BİGA’DA ALACAK”
Yeni hastane ile Biga Devlet Hastanesi’ni daha iyi konuma taşıyacaklarını söyleyen AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir ise yaptığı konuşmada, “Biga Devlet Hastanesi uzman doktor hekimleri eksiğinin bize yakışmadığının altını çiziyorum. Bizim öncelikle hedefimiz özelikle sağlık. Vatandaşımıza mümkün oldukça Biga’da sağlık hizmetlerini vermeye çalışacağız. Şu an hastane çok iyi bir gelişme aşamasında. Gerek cihaz anlamında, gerekse doktor anlamında iyi bir yerdeyiz. Daha da iyi bir yere gelebiliriz. Yeni hastanemizi en iyi şekilde bitirip sunmak istiyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir