Milli Eğitim Müdürü’nden Ermenilerle İlgili İlginç Sözler

Milli Eğitim Müdürü’nden Ermenilerle İlgili İlginç Sözler
26 Nisan 2010

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Ermeniler ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hiç kimse masumiyet ayaklarına yatmasın. Ben Çanakkale’de 1915’te bu çelik zırhlı gemilere, toplara, mermilere göğsümü siper ederken, siz Anadolu’da köyleri basıp kadınlarımızı, çocuklarımızı süngüyle öldürüyordunuz. Bizi arkamızdan hançerlediniz, bize ihanet ettiniz. Bu ihanetin karşılığını da aldınız” dedi.

Çanakkale’den Anadolu’ya Projesi kapsamında il il gezerek “Çanakkale 1915” ruhunu anlatacak olan TIR’ı uğurlama törenine İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Çanakkale Savaşları gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz, milli eğitim şube müdürleri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Çanakkale Lisesi önünde düzenlenen törende bir konuşma yapan Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, her yıl 24 Nisan’da çeşitli ülkelerin Ermeni soykırımı yapıldığını onaylar kararlar aldığını belirterek, “Ben buradan bir vatandaş olarak şu soruyu soruyorum; madem ki sen Osmanlı Devleti’nin sadık kuluydun, 24 Nisan 1915 tarihinde ben Çanakkale’de yedi düvele karşı savaşırken, siz neredeydiniz? Biz Çanakkale’de şehit verirken, savaşırken sizinle niye uğraştık? Durup dururken mi uğraştık? Şimdi madem ki bu topraklarda yaşıyorsunuz, bu toprakların vatandaşısınız, niye bizi arkadan vurdunuz? Hiç kimsenin gidip de suçsuz yere kapısını çalmadık, suçsuz yere kadınına çocuğuna süngü silah dayamadık. Hiç kimsenin suçsuz yere kanını akıtmadık. Tam tersi şununla gurur duyuyoruz ve diyoruz ki, ‘Biz barış milleti, barış devletiyiz’. Barışı severiz, barış içerisinde yaşamak isteriz. Bizimle barış içerisinde yaşamak isteyene her zaman kapımızı, gönlümüzü açarız. Ancak arkamızdan hançerleyenin de haddini bildirmek gerekir. Bunu da yapan bir milletiz. Bunlar tarihte yaşanmış, olmuş bitmiş. Ancak ben özellikle aynı tarihe rastlaması nedeniyle dikkatinizi çekmek istiyorum. Hiç kimse masumiyet ayaklarına yatmasın. Ben Çanakkale’de 1915’te bu çelik zırhlı gemilere, toplara, mermilere göğsümü siper ederken, siz Anadolu’da köyleri basıp kadınlarımızı, çocuklarımızı süngüyle öldürüyordunuz. Bizi arkamızdan hançerlediniz, bize ihanet ettiniz. Bu ihanetin karşılığını da aldınız” ifadelerini kullandı.

Çanakkaleli yerel tarih araştırmacısı Ahmet Uslu’nun temin ettiği, Çanakkale Savaşları’na ait 4 bin parça materyalin içinde bulunduğu TIR, törenin ardından Balıkesir’e hareket etti.

İHA

Yorumlar...
  • sadık gürbüz
    27/04/2010 08:19

    yazıktır hocam ayıptır ya bu konusmalar gerçekten eğitim camiasında yer aldığı i.in üzülüyorum ve sizi kınıyotum.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir