Minik Sude’den İyi Haber Var!

23 Aralık 2014

Çanakkale’de işçi bir babanın kızı olan Sude Kahraman, lösemi hastalığı ile olan mücadelesini kazanıyor. Doktorların Sude için gerekli ilaç tedavisine devam ettiğini söyleyen baba Mehmet Ersin Kahraman, “Kızım tedaviye yanıt verdi. İlk üç ayı geride bıraktık, doktorlar da iyi yönde gelişme olduğunu söyledi. Şu anda İzmir’de bir ev tuttuk, yardımlar sayesinde bir sıkıntımız olmadı. Böyle giderse üç ay sonra Çanakkale‘ye hep beraber döneceğiz” dedi.

Eylül ayında rahatsızlanarak Çanakkale Anadolu Hastanesi’ne kaldırılan 6 yaşındaki Sude Kahraman, lösemi tanısı konulduktan sonra İzmir Ege Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Kahraman ailesinin mutluluk kaynağı olan küçük Sude’nin, tedavisi İzmir’de yaklaşık dört aydır devam ediyor. Minik Sude için, zor bulunan kan gurubu nedeniyle çağrılar yapılmış ve baba Mehmet Ersin Kahraman’ın iş yerindeki arkadaşları Sude Kahraman adına yardım kampanyası başlatmıştı. Yapılan yardımların kendisine ulaştığını belirten baba Mehmet Ersin Kahraman, eşi Selver’le birlikte İzmir’de bir ev tuttuklarını belirtti. Doktorların Sude’nin hakkında olumlu konuştuğunu dile getiren baba Kahraman; “Kızım tedaviye yanıt verdi. İlk üç ayı geride bıraktık, doktorlarda iyi yönde gelişme olduğunu söyledi. Şuanda İzmir’de bir ev tuttuk, yardımlar sayesinde bir sıkıntımız olmadı. Böyle giderse üç ay sonra Çanakkale‘ye hep beraber döneceğiz” dedi.

İzmir ve çevresinden kan bağışı ve trombosit için yardımda bulunmak isteyen hayırseverler, baba Mehmet Ersin Kahraman ile 0543 672 01 25 nolu telefondan iletişime geçebilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir