Mısırcıların Eylemi Mutlu Sonla Bitti

Mısırcıların Eylemi Mutlu Sonla Bitti
02 Temmuz 2013

Çanakkale Kordon boyunda satış yapmaları engellenen seyyar satıcıların eylemi sonuç verdi.

Belediye başkanı Ülgür Gökhan, zabıta memurlarının seyyar satıcıların satışına engel olmayacağını belirterek, “İnsanlarımızın yürüyüş alanlarını daraltmayacak şekilde, hijyen bakımından da ilgi çekecek tezgahlarda satış yapabileceksiniz” dedi.

İki gün önce kordon boyunda mısır satışının serbest bırakılmasını isteyerek, başlatılan kampanya ile 5 bin 500 imza toplayan seyyar satıcılar, Kordon boyundaki Troya atı önünden öğle saatlerinde yürüyüş başlattı. Yaklaşık 1.5 kilometrelik güzergah boyunca üzerinde “Mısırcılarımızı kordonda istiyoruz. Ekmeğimizle oynamayın” yazılı pankart taşıyan ve ellerinde bulundurdukları koçanlı çiğ mısırları sallayan seyyar satıcılar Belediye önüne geldi, oturma eylemi yaptı.

‘HIRSIZLIK MI YAPALIM’
Mısır satıcısı seyyarlarla önce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü görüşme yaptı. İkna olmayan eylemciler Belediye önünde, “Direne direne kazanacağız”, “Mısırıma dokunma”, “Hırsızlık mı yapalım”, “Gururumuzla oynamayın” sloganları atmaya başladı. Seyyar satıcıların yanına bu sefer Belediye Başkanı Ülgür Gökhan geldi. Yapılan görüşmede Başkan Gökhan’dan alınan söz ile eylem sonlandırıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan, “Troya atı etrafında, sizler için oluşturacağımız, hijyen bakımından da ilgi çekecek tezgahlarda satış yapabileceksiniz. Ancak insanlarımızın yürnüyüş alanlarını daraltmayacak şekilde faaliyet gösterebileceksiniz. Bu ortamı hazırlayıncaya kadar satış yapmayın” dedi. Başkanın konuşmasının ardından aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 seyyar satıcı sessizce ayrıldı.

[Kaynak: Radikal.com.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir