Mobil Atık Getirme Merkezleri Kentin Çeşitli Noktalarında…

Mobil Atık Getirme Merkezleri Kentin Çeşitli Noktalarında…
28 Haziran 2021

Sıfır Atık Projesi kapsamında hazırlanan Mobil Atık Getirme Merkezleri, ÇAKAB (Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği) havzasındaki tespit edilen noktalara yerleştirilmeye başlandı. Çanakkale kent merkezinde de yerini alan Mobil Atık Getirme Merkezlerine kağıt-karton, plastik, metal, pet, cam, elektronik atık ve atık piller atılabilecek.

Çevre kirliliğini engellemek ve geri dönüşümü genele yaymak amacıyla yoğun olarak tespit edilen noktalara bırakılan Mobil Atık Getirme Merkezleri, Çanakkale’de Barbaros Mahallesi Aziziye Caddesi Dabakoğlu Tesisleri yanına, Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi Özgürlük Parkı karşısına ve Kemalpaşa Mahallesi eski Fen Lisesi köşesi olmak üzere üç noktaya yerleştirildi.

6 bölmeli olan Mobil Atık Getirme Merkezlerine kağıt-karton, plastik, metal, pet, cam, elektronik atık ve atık piller atılabilecek.

Kentlilerin basitçe ulaşabileceği noktalara yerleştirilen Mobil Atık Getirme Merkezleri ile atıkların toplanmasında basitlik sağlanmış olacak. Uygulama ile atıklar, kaynağında ayrı toplanacak ve geri kazanımı sağlanacak.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir