Moldova Bayraklı Yük Gemisi Karaya Oturdu

16 Şubat 2010

Moldova bayraklı yük gemisi Akçansa Limanı açıklarında karaya oturdu.

Tarsus Limanı?ndan Akçansa Limanına yükleme yapmak için gelen 3 bin 450 gros ton ağırlığındaki ?Elf? isimli Moldova bayraklı yük gemisi, Ege Denizi’nde liman açıklarında bilinmeyen bir sebepten dolayı karaya oturdu. Durumun Deniz Trafik İstasyonu?na bildirilmesinin ardından bölgeye Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü?ne bağlı ekipler gönderildi.

Denizcilik Müsteşarlığı Çanakkale Bölge Müdürü Ender Kurt, geminin karaya oturduğu yerde bir deniz kirliliğinin bulunmadığını belirterek, ?Kumluk alanda karaya oturan gemi ile ilgili inceleme sürüyor. Bölgeye dalgıçlar da gitti. Gemi kaptanı şuan için yardım talebinde bulunmadı. Talepte bulunması halinde gerekli yasal prosedürler tamamlanarak işlem başlatılacak? dedi.

Çanakkale açıklarında karaya oturan Moldova bayraklı kuru yük gemisinin tüm personeli tahliye edildi.

Akçansa Limanı’nda yük almak için bekleyen Moldova bayraklı “ELF” adlı kuru yük gemisi, hava muhalefeti sebebiyle Beşiye Burnu civarında karaya oturdu. Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri tarafından 6 hızlı tahliye botu olay yerine gönderilerek, gemideki personel tahliye edildi. Herhangi bir can, mal kaybı ve çevre kirliliği rapor edilmezken, bölgedeki çalışmaların devam ettiği bildirildi. Geminin Akçansa Limanı ile Suriye’nin Tartus Limanı arasında yük taşıdığı öğrenildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir