Muammer Ketencoğlu’ndan Müzik Ziyafeti

Muammer Ketencoğlu’ndan Müzik Ziyafeti
17 Ağustos 2018

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü‘nün 20. Yılı dolayısıyla ilan edilen ‘Troya Yılı’ etkinlikleri çerçevesinde, 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumaları etkinlikleri Kortej Yürüyüşü ve Muammer Ketencoğlu ve Balkan Yolculuğu Topluluğu Konseri” ile devam etti.

2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale Valiliği himayesinde; Türkiye Körler Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, GESTAŞ, İÇDAŞ ve MÜSİAD Çanakkale Şubesi ortaklığında gerçekleştirilen 1. Troya Dünya Görme Engelliler Homeros Okumalarına Çanakkale ev sahipliği yaptı.

Rusya, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Kanada, Sırbistan, Yeni Zelanda, Irak, Japonya, KKTC, Kosova, Makedonya, Romanya ve Amerika’dan 120 yabancı görme engellinin katıldığı etkinlik Barış Yürüyüşü ile başladı. Ardından İskele Meydanında, Muammer Ketencoğlu ve Balkan Yolculuğu Topluluğu’nun konserinde bir araya gelen Dünyanın yirmiden fazla ülkesinden ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinden iki yüz elli görme engelli, halk şarkılarına eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadılar.

Dünyada araştırmalara konu olmuş, doğuştan görme engelli Ressam Eşref Armağan konser öncesi sahnede yaptığı resim ve anlattığı hikayeleri ile Çanakkalelilerden tam not aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir