Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Muazzez İlmiye Çığ, ‘Atatürk, Devrimler ve Kadın’ Konulu Bir Konferans Verdi

Muazzez İlmiye Çığ, ‘Atatürk, Devrimler ve Kadın’ Konulu Bir Konferans Verdi

Çanakkale Lions Kulübü ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İletişim Topluluğu ortaklığı ile gerçekleştirilen “Muazzez İlmiye Çığ’dan Atatürk, Devrimler ve Kadın” konulu konferans Anafartalar Yerleşkesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen konferans Sümerolog, Tarihçi Muazzez İlmiye Çığ’ın hayat öyküsünün anlatılmasıyla başladı. Hayat öyküsünün ardından sahneye çıkan Muazzez İlmiye Çığ, yoğun katılımın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek Atatürk?ün kadınlar için yaptıklarını anlatarak Kurtuluş Savaşı?nda kadınların aldığı rolden bahsetti. Kadınların o yıllarda elde ettikleri hakları korumaları gerektiğini de belirten Çığ, seslerini daha yüksek çıkartmalarının öneminden bahsetti. Konferansın bitiminde Çanakkale Lions Kulübü Başkanı Öznur Doğangün ve İletişim Topluluğu Akdemik Danışmanı Ahmet Becan tarafından İlmiye Çığ?a günün anısına hediyeler takdim edildi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir