Muhtar Şahin: “Barbaros Mahallesi’nin %93’ü Yat Limanının Yapılmasını İstiyor”

Muhtar Şahin: “Barbaros Mahallesi’nin %93’ü Yat Limanının Yapılmasını İstiyor”
17 Aralık 2012

Barbaros Mahallesi Muhtarı Şaban Şahin yaptığı basın açıklamasında Barbaros Mahallesini yakından ilgilendiren Yat Limanı Projesi hakkında Muhtarlık tarafından 6 gün boyunca yapılan anket çalışması hakkında bilgi verdi.

Anket çalışmasına katılan 8814 kişiden 11 kişi çekimser kalırken 572 kişinin hayır, 8231 kişinin de evet yapılmalıdır diye görüş belirttiğini vurgulayan Muhtar Şaban Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Çanakkaleli Hemşehrilerimiz,
Bizler Barbaros Mahallesinde yaşayan Çanakkalelileriz. Uzun zamandan bu yana Çanakkale kamuoyunda gündemde yer alan Çanakkale Yat Limanı konusunda kendi düşüncelerimizi ilgili herkese duyurmak istiyoruz. Yat Limanının adresi Barbaros Mahallesi olduğuna göre bu konuda en çok bizim söz hakkımız olmalı diye düşünüyoruz.

Bu konuda mahalle sakinlerimiz, vatandaşlarımız sürekli olarak Mahalle muhtarlığımıza düşüncelerini ifade ediyorlardı. Şimdiye kadar herkes konuştu biz dinledik. Şimdi söz sırası bizde. Çünkü dinlenmesi gereken asıl taraf Mahalle halkımızdır.

Barbaros Mahalle Muhtarlığı olarak mahallemizde Yat Limanı konusunda bir anket çalışması yaptık. Bir hafta boyunca kapı kapı dolaşıp mahalle sakinlerimizin, esnafımızın, vatandaşımızın görüşünü aldık. Barbaros Mahallesine yat Limanı yapılması konusunu imzaya açtık.

Anket çalışmasını 6 gün boyunca, mahallemizde 8814 kişi ile gerçekleştirdik. Barbaros Mahallesine Yat Limanı yapılmasını istiyor musunuz? diye sorduk. Anket çalışmamıza katılan 8814 kişiden 11 kişi çekimser, 572 kişi hayır şeklinde görüş belirtirken; 8231 mahalle sakini evet yapılmalıdır diye görüş belirtti.

Amacımız hem mahallemizin sesi olmak, hem de Belediye Meclisimize yardımcı olmaktır. Halkımızın düşüncesine tercüman olduk.

Belediyemizin stratejik planında yazıyor. Adı Barbaros Marinası. Yapım yılı 2010 ila 2014 yılı arası diye yazıyor. 2013 yılına giriyoruz. Yazılan yapılmalıdır. Barbaros mahalle halkı Yat Limanının mahallemize yakışacağını düşünüyor. Barbaros Mahallesi Yat Limanını istiyor.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası güzel bir proje hazırlamış. Yapmak için belediye meclisimize sunmuş bulunuyor. Öğrendiğimiz kadarıyla Çanakkale TSO; Yat Limanı şirketinin yönetimini bedelsiz olarak Belediyemizin olsun demiş durumda. Bu noktada Belediye Meclisimizin değerli üyelerinin bilmesini istiyoruz ki; Barbaros mahallesi Yat Limanını istiyor. Halkın sesine kulak verin.. Binlerce Barbaros mahalle sakini Yat Limanıyla Barbaros Mahallesinin cazibe kazanacağını, esnafının daha çok iş yapacağını, mahallemizin çok daha güzelleşeceğini düşünüyor. İşte mahallelimizin binlerce imzası da bunun ispatıdır. Esnafımız, ev kadınımız, gencimiz yaşlımızla Mahalle halkımızın %93’ü Barbaros Mahallemize Yat Limanının yapılmasını istiyor.

Mahallemizin imzalarını Belediye Başkanımıza ve birer örneğini bütün partilerin meclis grup başkanlarına bizzat teslim edeceğim.

Gözümüz ve gönlümüz Belediye Meclisimizde olacaktır. Oy birliği, gönül birliği ile Yat Limanına EVET demenizi bekliyoruz. Barbaros mahalle halkı; mahallenin kaderini değiştirecek, mahallemizi güzelleştirecek Yat Limanı projesine EVET diyen herkesi gönülden kucaklayacaktır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir